10.10.2018. / 18:25h Fudbal - Kvalifikacije za EP

Parrott i Idah ponovo kobni za BiH: Poraz juniora od Republike Irske

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od Irske (3:1) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se 2019. godine igra u Armeniji, Zmajići su odigrali na gostovanju protiv Irske na City Calling stadionu u Longfordu.

U prvih desetak minuta dva pokušaja mladih bh. fudbalera, a onda je Irska uspostavila blagu inicijativu i imala veliku šansu u 12. minuti preko Idaha, ali lopta odlazi u korner.

Ipak, od 20. minute Zmajići prijete, prvo preko Gazibegovića, a onda i Zubanovića, no promjene rezultata nema. Poluvrijeme je okončano bez golova.

Drugi dio utakmice sasvim je pripao našim rivalima. Irci u prednost dolaze u 56. minuti preko Ferryja, a u 66. minuti Parrott je iskoristio penal i udvostručio prednost naših protivnika. Svojim drugim golom Idah je odlučio susret u 74. minuti.

Jedini gol za Zmajiće postiže Mateo Božić desetak minuta prije kraja. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je završeno pobjedom domaćina rezultatom 3:1.