07.11.2018. / 23:00h Fudbal - Liga prvaka

Nevjerojatan preokret Uniteda u Torinu, Real rutinski protiv Plzena

Odigrano je šest posljednjih utakmica 4. kola grupne faze Lige prvaka, a pobjede su upisali Manchester United, City, Real Madrid i Bayern.

Juventus je na svom stadionu dočekao Manchester United i na kraju nije uspio ponoviti ono što je učinio prije 15 dana u Engleskoj.

Ovaj put je slavio United, a do trijumfa su došli na senzacionalan način. Ronaldo u u 65. minuti doveo Staru damu u vodstvo, a u posljednjih nekoliko minuta tim Josea Mourinha dolazi do preokreta i pobjede od 2:1. Pogađali su Mata i Alex Sandro (autogol).

Real je konačno počeo podsjećati na tim koji je prvak Evrope. Madriđani su protutnjali kroz Plzen, gdje su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu gdje je već bilo 0:4. Pogađali su Benzema (2x), Casemiro i Bale. U drugom poluvremenu je pogodio i Kroos koji je stavio tačku na ovu utakmicu.

Manchester City je također bio ubjedljiv. Oni su s 6:0 slavili protiv Shakhtara, ali je meč obilježio penal kakav do sada nismo vidjeli.

Gabriel Jesus je na kraju stigao do hat-tricka.

Svi rezultati večerašnjih utakmica:

Grupa E:

Bayern – AEK 2:0 (Lewandowski 31'(p), 71')
Benfica – Ajax 1:1 (Jonas 29’ / Tadić 61’)

Grupa F:

Lyon – Hoffenheim 2:2 (Fekir 19’, Ndombele 28’ / Kramarić 65’, Kaderabek 90+2’)
Manchester City – Shakhtar 6:0 (D.Silva 13’, Gabriel Jesus 24'(p), 72'(p), 90+2’, Sterling 49’, Mahrez 84’)