10.02.2019. / 23:02h Fudbal - Serie A

Novi gol Piateka i prvijenac Paquete za povratak u Top 4

Ekipa Milana upisala je možda i najlakšu pobjedu ove sezone u Seriji A pošto je na San Siru savladan Cagliari rezultatom 3:0.

Mogli su Rossoneri postići makar još toliko golova jer su se, posebno Suso i Hakan Calhanoglu, prilično ispromašivali.

Prvi gol vidjeli smo u 13. minuti kada je Suso fino prošao po desnoj strani, šutirao snažno, a golman gostiju odbija loptu od svog saigrača Lucu Ceppitellija u mrežu.

U 22. minuti Lucas Paqueta je postigao prvijenac u dresu Rossonera što mu je mnogo značilo. Emocije nije mogao sakriti.

Konačnih 3:0 postavlja ponovo fenomenalni Krzysztof Piatek u 62. minuti što je za odličnog Poljaka četvrti gol u trećem startu za Milan.

Ovom pobjedom Rossoneri su preskočili glavne rivale i vratili se na četvrto mjesto, koje je glavni cilj jer donosi Ligu prvaka naredne sezone.