10.02.2019. / 23:54h Košarka - NBA liga

Nurkićev double-double nedovoljan Portlandu u porazu od Dallasa

U vrlo zanimljivom susretu odigranom u American Airlines Centeru u Dalasu domaći Mavericksi su slavili protiv Trail Blazersa rezultatom 102:101.

Meč je i prije svog starta privlačio dosta pažnje, a na samom otvaranju vidjeli smo nekoliko odličnih poteza u duelu Jusufa Nurkića i Luke Dončića. Kako je Nurkić otvorio susret, bilo je jasno da se sprema još jedna sjajna partija za bosanskohercegovačkog reprezentativca.

Prva četvrtina protekla je u neizvjesnoj borbi gdje nijedna ekipa nije imala veću prednost. Prva osjetljivija razlika bilježi se sredinom druge dionice kada Portland odlazi na plus 13. Dvocifrenom razlikom gosti odlaze i na poluvrijeme.

Prednost gostujućih Trail Blazersa polako se topila u nastavku, a prvo izjednačenje bilježimo pred kraj treće četvrtine (67:67). Ipak, na krilima Nurkića i Lillarda gosti odlaze ponovo na dvocifrenu prednost s kojom se ušlo u posljednjih sedam minuta susreta.

No, raspoloženi Dončić, uz podršku Tima Hardawaya Juniora, nije dozvolio da meč prođe bez drame. Tako se Mavsi vraćaju i prilaze na minus jedan na manje od tri minute do kraja. Prvo vodstvo bilježe rezultatom 99:97 nakon dugo vremena, a onda i privode meč kraju u svoju korist.

Jusuf Nurkić je odigrao još jednu odličnu partiju. Za nešto manje od 21 minute na parkeru upisao je double-double učinak (18 poena, 10 skokova i jednu asistenciju). Pomenuti Damian Lillard je postigao 28 poena i bio najraspoloženiji u redovima Portlanda.

Kod domaćih, 28 poena postigao je Luka Dončić, četiri manje dodao je Tim Hardaway Jr., te 13 Dwight Powell.